КМД ЕМД СМК

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Наказ МОЗ України №833 від 19.11.2009 р. "Про удосконалення системи підготовки з надання першої невідкладної медичної допомоги"

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

 

НАКАЗ

N 833

19.11.2009

м.Київ

 

Про удосконалення системи підготовки з надання першої невідкладної медичної допомоги

 

 

На виконання заходу 1 завдання 8 Завдань і заходів з виконання Державної програми створення єдиної системи надання екстреної медичної допомоги на період до 2010 року, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 05.11.2007 № 1290, та відповідно до наказу МОЗ України від 02.03.2009 № 132 "Про організацію навчання окремих категорій немедичних працівників навичкам надання першої невідкладної медичної допомоги", зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 21.05.2009 за № 445/16461,

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити навчально-тренувальні програми підготовки та підвищення кваліфікації з надання першої невідкладної медичної допомоги немедичних працівників, професійні обов'язки яких пов'язані з наданням першої невідкладної медичної допомоги, трьох рівнів (додаються).

2. Директору Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Рощіну Г.Г.забезпечити методичну допомогу з питань впровадження затверджених програм в навчально-тренувальних відділах (центрах) підготовки з надання медичної допомоги в екстремальних ситуаціях.

3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Юрченка В.Д.

Міністр

В.М.Князевич

 


Додатки до наказу №833 МОЗ України

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом МОЗ України
від 13.11.2009 № 833

Навчально-тренувальні програми
підготовки та підвищення кваліфікації з надання першої
невідкладної медичної допомоги немедичних працівників,
професійні обов'язки яких пов'язані з наданням першої невідкладної медичної допомоги, трьох рівнів

Загальна частина

Ці навчально-тренувальні програми підготовки та підвищення кваліфікації з надання першої невідкладної медичної допомоги немедичних працівників, професійні обов'язки яких пов'язані з наданням першої невідкладної медичної допомоги, трьох рівнів (далі - програми підготовки, програми підвищення кваліфікації) розроблені на виконання Державної програми створення єдиної системи надання екстреної медичної допомоги на період до 2010 року, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 05.11.2007 № 1290, та відповідно до наказу МОЗ України від 02.03.2009 № 132 "Про організацію навчання окремих категорій немедичних працівників навичкам надання першої невідкладної медичної допомоги", зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 21.05.2009 за № 445/16461.

Підготовка немедичних працівників, професійні обов'язки яких пов'язані з наданням першої невідкладної медичної допомоги (далі - працівників), передбачає набуття теоретичних знань і оволодіння практичними навичками з надання першої невідкладної медичної допомоги (далі - першої допомоги).

Програми підготовки та відповідні програми підвищення кваліфікації розроблені з урахуванням основних вимог міжнародних програм "Основи підтримки життя", "Початкова професійна підтримка життя", "Професійна підтримка життя" щодо володіння працівників навичками надання першої допомоги трьох рівнів.

Програми підготовки І, ІІ, ІІІ рівнів мають відповідно 12, 48, 120 навчальних годин. Підвищення кваліфікації проводиться також за програмами І, ІІ, ІІІ рівнів за кількістю навчальних годин 6, 18, 30.

Програми підготовки та програми підвищення кваліфікації містять основні складові частини:
- навчальний тематичний план;
- зміст навчальної програми;
- перелік практичних навичок, якими повинен володіти працівник після проходження навчання.

Програми мають ключовий компонент, який є необхідним мінімумом. Може використовуватись додатковий матеріал, враховуючи особливості закладу, де проводяться навчання та контингент слухачів.

При потребі в навчальні тематичні плани може вноситися корекція в межах до 15 % від загального числа навчальних годин без скорочення кількості годин, передбачених даною програмою.

Програми складені за блоковою схемою, де розділ є складовою частиною курсу і включає кілька тем. Тема є частиною розділу, яка об'єднує ряд конкретних достатньо вузьких теоретичних і практичних навичок, кожний з яких є елементом теми і програми в цілому.

Усі складові частини програм кодуються. На перше місце ставиться код розділу, далі послідовно - код теми, елементу.

Для виконання програм використовуються наступні види занять: лекції, практичні заняття, рішення ситуаційних задач, навчальні тренування. Співвідношення теоретичної та практичної частини програм підготовки складає близько 1:3.

Практичні заняття та навчальні тренування проводяться з групою у складі 8-10 чоловік. Після завершення курсу підготовки або підвищення кваліфікації проводиться іспит, що передбачає перевірку теоретичних знань методом тестування та відпрацювання прийомів практичних навичок з основних розділів програми.

Директор Департаменту
розвиткумедичної допомоги


М.П. Жданова

          Програма підготовки

І рівень (Основи підтримки життя)

Тривалість навчання 12 годин

 

         У програмі застосовані основні положення міжнародної програми BLS (Основи підтримки життя): практичні навички з надання першої допомоги при порушеннях або зупинці дихання, серцево-судинних порушеннях, травмах, отруєннях.

         Метою викладання програми є освоєння працівниками найбільш оптимальних і ефективних практичних прийомів з надання першої допомоги при порушеннях або зупинці дихання, серцево-судинних порушеннях, зупинці серця, значній кровотечі, пошкодженнях голови та хребта, термічних ураженнях, гострих отруєннях.

         Завдання викладання програми є одержання працівниками загальнотеоретичних медичних знань та практичних навичок надання першої допомоги в екстремальних ситуаціях, зокрема при дорожньо-транспортних пригодах.

        

Програма підвищення кваліфікації

 І рівень (Основи підтримки життя)

Тривалість  навчання – 6 годин 

 

         Метою викладання програми є засвоєння працівниками найбільш оптимальних і ефективних практичних прийомів з надання першої допомоги при порушеннях або зупинці дихання, серцево-судинних порушеннях, зупинці серця, значній кровотечі, пошкодженнях голови та хребта, термічних ураженнях, гострих отруєннях.

         Завдання викладання програми є підтримка засвоєних працівниками загальнотеоретичних медичних знань та володіння практичними навичками надання першої допомоги в екстремальних ситуаціях.

 

Програма підготовки

ІІ рівень (Початкова професійна підтримка життя)

Тривалість навчання 48 годин.

 

         Програма відповідає вимогам міжнародної навчальної програми ALS (Початкова професійна підтримка життя): практичні навички з надання першої допомоги при гострих порушеннях дихання та серцевої діяльності, травмах, отруєннях, при екстрених пологах.

         Метою викладання програми є освоєння працівниками оптимальних і ефективних практичних прийомів з надання першої допомоги при порушеннях або зупинці дихання, серцево-судинних порушеннях, зупинці серця, значній кровотечі, пошкодженнях голови та хребта, термічних ураженнях, гострих отруєннях, екстрених пологах.

         Завдання викладання програми є одержання працівниками теоретичних медичних знань та практичних навичок надання першої допомоги на місці пригоди без застосування будь-яких ліків.

 

Програма підвищення кваліфікації, ІІ рівень

(Початкова професійна підтримка життя)

Тривалість  навчання – 18 годин

 

         Метою викладання програми є засвоєння працівниками оптимальних і ефективних практичних прийомів з надання першої допомоги при порушеннях або зупинці дихання, серцево-судинних порушеннях, зупинці серця, значній кровотечі, пошкодженнях голови та хребта, термічних ураженнях, гострих отруєннях, екстрених пологах.

         Завдання викладання програми є підтримка засвоєних працівниками загальнотеоретичних медичних знань та практичних навичок надання першої допомоги дорослим і дітям на місці пригоди.

 

 

Програма підготовки ІІІ рівень  

(Професійна підтримка життя)

Тривалість навчання 120 годин.

 

         Програма відповідає вимогам міжнародної програми ALS – Професійна підтримка життя (розширені дії з надання першої допомоги).

         Метою викладання програми є засвоєння працівниками розширених  практичних прийомів з надання першої допомоги при порушеннях або зупинці дихання, серцево-судинних порушеннях, зупинці серця, значній кровотечі, пошкодженнях голови та хребта, термічних ураженнях, гострих отруєннях, екстрених пологах.

         Завдання викладання програми є одержання працівниками теоретичних медичних знань та практичних навичок надання першої допомоги дорослим і дітям в екстремальних ситуаціях як самостійно, так і під керівництвом  працівника з медичною освітою.

  

Програма підвищення кваліфікації

ІІІ рівень  (Професійна підтримка життя)

Тривалість  навчання – 30 годин

 

         Метою викладання програми є засвоєння працівниками розширених  практичних прийомів з надання першої допомоги при порушеннях або зупинці дихання, серцево-судинних порушеннях, зупинці серця, значній кровотечі, пошкодженнях голови та хребта, термічних ураженнях, гострих отруєннях, екстрених пологах.

         Завдання викладання програми є одержання працівниками теоретичних медичних знань та практичних навичок для надання першої допомоги дорослим і дітям в екстремальних ситуаціях як самостійно, так і під керівництвом  працівника з медичною освітою.

 



Додатки до наказу №833 МОЗ України

Категорія: Мої статті | Додав: vitalkozab6992 (11.07.2012)
Переглядів: 3211 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]